Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018

1. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy także do śpiewu litanii przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.

2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy, gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego, zwłaszcza z naszej parafii. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu przez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że termin na złożenie wniosku o przyznanie płatności w aplikacji eWniosekPlus upływa dnia 15 maja 2019 r.

4. Msza Święta w intencji strażaków z OSP Cielądz i OSP Ossowice, odbędzie się w tym roku, w niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00.

5. W niedzielę 19 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, przeżywać będą Rocznicę tego wydarzenia. Na tej Mszy św. bardzo prosimy o pozostawienie miejsc dla dzieci rocznicowych oraz ich rodziców i najbliższych. Dziękujemy za zrozumienie. Spowiedź dla dzieci w sobotę 18 maja o godz. 17.00.

We wtorek 14 maja po wieczornej Mszy Św. próba dla dzieci.

6. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:
  • 14 V - św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów w miejsce Judasza
  • 16 V - św. Andrzej Bobola, jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.